top of page
  • Finnish Energy Hub

Енергетичний перехід в Україні: яким є оптимальний шлях до вуглецево-нейтральної енергосистеми?

Updated: Feb 12, 2020

Презентація та обговорення


PLEXOS®-моделювання розвитку ОЕС України від сьогодні до 2050 року26 лютого 2020 р. компанія Wärtsilä спільно з експертним центром Finnish Energy Hub представляють результати дослідження фінських спеціалістів на тему «Енергетичний перехід: яким є оптимальний шлях до вуглецево-нейтральної енергосистеми?


Дослідження довготривалих перспектив розвитку Об’єднаної енергетичної системи України було виконано компанією Wärtsilä як ініціатива в рамках проголошеної місії компанії сприяти глобальному переходу до сталих безвуглецевих енергосистем. Завершення роботи співпало з оголошенням Міністерством енергетики та захисту довкілля «Проєкту концепції «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року».


26 лютого фінські експерти представлять результати моделювання оптимального з точки зору суспільних витрат шляху до вуглецево-нейтральної енергосистеми України. Моделювання було виконано за допомогою програмного комплексу PLEXOS®, який широко застосовується фахівцями з планування для задач оптимізації як стратегічних, так і оперативних планів у електроенергетиці. Компанія Wärtsilä спільно з урядами та операторами систем передачі виконала моделювання більш як 80 енергосистем у світі.


У 2018 р. експерти компанії представляли українській експертній спільноті та державним органам висновки попереднього, короткотермінового, моделювання ОЕС України, яке продемонструвало виклики, що постануть перед енергосистемою у зв’язку зі стрімким розвитком ВДЕ, а також визначило розмір потреби у додатковій гнучкості в енергосистемі. Оцінки, зроблені на підставі тієї моделі, на сьогодні повністю виправдалися.

Нова робота зосереджується на оптимізації стратегічних рішень щодо складу генеруючих потужностей у перспективі до 2050 р.


Під час презентації будуть запропоновані до обговорення з учасниками питання поточних та невідкладних задач у контексті руху в обраного напряму.

Додатково буде розглянуто нову тему інноваційних технологій Power-to-X, які дозволять у майбутньому використовувати надлишкову енергію ВДЕ для виробництва вуглецево-нейтрального палива й забезпечать енергетичний перехід до 100% ВДЕ. Цю тему представить експерт з інституту LUT School of Energy Systems.


Подія планується бути інтерактивною, учасники події матимуть можливість долучитися до обговорення та ставити запитання за допомогою смартфонів.

Відкриє подію Надзвичайний та повноважний посол Фінляндської республіки в Україні пані Пяйві Лайне.


Дата і час: 26 лютого 2020 р. 16:00-19:00

Місце проведення: готель InterContinental Kyiv, вул. Велика Житомирська 2А, Київ, конференц-зала «Золоті ворота», поверх В2 («мінус 2»)


Програма:

__________________________________________________________________________________

16:00 Науково-технологічне сприяння Фінляндії в енергетичному переході України. Привітальне слово

Пяйві Лайне (Päivi Laine), Надзвичайний і повноважний посол Фінляндської республіки в Україні


16:15 Результати моделювання вуглецево-нейтральної енергосистеми України: дизайн енергосистеми майбутнього

Юссі Хейккінен (Jussi Heikkinen), директор зі зростання та розвитку, Wärtsilä Energy Тоні Мескі (Tony Meski), аналітик енергосистем, Wärtsilä Energy


17:15 Технології P2X – синтетичні палива, принципи, ринки, економіка

Петтері Лааксонен (Petteri Laaksonen), доктор техн. наук, директор з досліджень, LUT School of Energy Systems


17:55 Перехід починається сьогодні: поточні виклики на шляху української енергетики

Ігор Петрик, директор з розвитку ринків, Східна Європа, Wärtsilä Energy


18:25 Спільне обговорення: запитання і відповіді

__________________________________________________________________________________


Попередня реєстрація: Юлія Пряникова, jpryanykova@be-it.com.ua, тел. +38 098 30 999 53

Контактна інформація: Ігор Петрик, igor.petryk@wartsila.com, тел. +358 10 709 5676


Wärtsilä Energy веде перехід до 100% відновлюваної енергетики майбутнього. Ми допомагаємо нашим клієнтам використати потенціал енергетичного переходу шляхом оптимізації їх енергосистем і активів. Наша пропозиція включає високоманеврені електростанції, системи управління енергією та системи накопичення енергії, а також обслуговування, що гарантує високу ефективність та експлуатаційні характеристики на протязі всього життєвого циклу. Wärtsilä має 72 ГВт встановленої потужності електростанцій у 180 країнах світу.


Університет LUT (Lappeenranta-Lahti University of Technology LUT) - провідний науковий університет у Фінляндії, який об'єднує сфери науки та бізнесу з 1969 року. Чиста енергія та вода, кругова економіка та сталий бізнес – це ключові питання людства, до яких LUT прагне знайти рішення за допомогою технологій та бізнесу.

Спеціалізацією Школи енергетичних систем LUT (LUT School of Energy Systems) є енергетика, електротехніка, екологія та машинобудування. Наші експерти в галузі енергетики шукають способів підтримати перехід до вуглецево-нейтрального світу у всіх сферах суспільства та промисловості. Інші розглядають вуглекислий газ як проблему чи відходи, ми бачимо це як можливість виготовлення цінних матеріалів, таких як синтетичне транспортне паливо.

544 views

Recent Posts

See All

Comentarii


bottom of page