top of page
  • Finnish Energy Hub

Системи накопичення енергії потужністю 200 МВт від Wärtsilä будуть встановлені в Техасі

Це допоможе подальшій інтеграції ВДЕ в енергосистему та забезпечить надійніше енергопостачання у критичних ситуаціях, як-от внаслідок погодних катаклізмів

Два великі проєкти систем накопичення енергії (СНЕ) на півдні Техасу в США загальною номінальною потужністю 200 МВт будуть реалізовані на основі технологій Wärtsilä. Накопичувачі будуть з’єднані безпосередньо з системою передачі електроенергії як самостійні учасники ринку. Компанія Wärtsilä також підписала сервісну угоду з гарантованими на 10 років експлуатаційними показниками.


Замовником виступає Able Grid Energy Solutions, Inc. (“Able Grid”), девелоперський підрозділ, що займається проєктами з накопичення енергії, одного з провідних інвесторів у сфері енергетики в Північній Америці-компанії MAP RE/ES.


СНЕ в Мадеро та Ігнасіо надаватимуть підтримку в балансуванні електромережі системному оператору Техасу ERCOT (Electric Reliability Council of Texas), який відповідає за електропостачання для понад 25 млн споживачів.


Wärtsilä надасть повністю інтегроване рішення для накопичення енергії у вигляді комплектів обладнання GridSolv Quantum. Модулі GridSolv Quantum дають змогу здешевити будівництво та оптимізувати експлуатацію СНЕ. Угодою також передбачається поставка системи управління енергією Wärtsilä GEMS для моніторингу та керування розподілом потоків електроенергії. Завдяки машинному навчанню та аналітиці програмне забезпечення GEMS здатне адаптувати алгоритми системи управління і пристосовуватися до умов функціонування ринку. GEMS майже миттєво реагує на зміни в енергосистемі й таким чином надійно інтегрує відновлювані джерела енергії чи забезпечує стійкість та швидкий відгук енергосистеми на інші події.

GridSolv Quantum – повністю інтегроване компактне рішення для накопичення енергії у вигляді модулів, що дає змогу здешевити будівництво та оптимізувати експлуатацію СНЕ

Функції платформи GEMS передбачають регулювання напруги й частоти, підтримку реактивної потужності, створення швидких резервів, оптимізацію швидкості зміни навантажень та вирівнювання вихідної потужності ВДЕ. В такий спосіб нові проєкти СНЕ суттєво допоможуть у підтримці електропостачання в критичні періоди – за екстремальних погодних умов і/або нестабільної роботи мережі, які недавно пережив Техас.


«З-поміж низки аргументів на користь технології Wärtsilä, ми зробили свій вибір також завдяки технологічним показникам безпеки в критичних умовах і показникам кібербезпеки. Система відповідає усім найвищим стандартам, в тому числі UL9540A, щоб забезпечити надійну і безпечну роботу. Контроллер GEMS розроблений на основі американського коду і відповідає усім стандартам з кібербезпеки IEC62443», – зазначила Шерон Грінберг, головний операційний директор Able Grid.


«Проєкти в Мадеро та Ігнасіо братимуть участь в оптовому ринку електроенергії ERCOT, надаючи ключові допоміжні послуги, необхідні для стійкості мережі, в тому числі з регулювання частоти. Завдяки багаторічній роботі над інноваціями таких компаній як Wärtsilä, у нас сьогодні є можливість запроваджувати важливі для ринку рішення, здатні підвищувати надійність електромережі, забезпечувати ефективну роботу станцій для інвесторів і при цьому сприяти подальшій декарбонізації», – додав Аарон Зубати, генеральний директор MAP RE/ES.


«Системи накопичення енергії стрімко входять у категорію ключових активів для світових енергетичних ринків. Як компанія, яка посідає провідні позиції у цьому сегменті, ми вкладаємо потужну експертизу в планування проєктів, надаючи замовникам додаткове джерело ефективності», – зазначив Рісто Палданіус, віце-президент Wärtsilä Energy, Америка.


Сервісна угода з гарантованими експлуатаційними показниками на десять років, впродовж яких фахівці Wärtsilä здійснюватимуть обслуговування СНЕ, забезпечить гнучкість в експлуатації для максимізації доходу на ринку ERCOT. Угода передбачає технічне обслуговування, гарантію доступної потужності та гнучку гарантію ємності в залежності від напрацювання.


Wärtsilä прийняла замовлення у лютому 2021 року. Очікуваний термін здачі СНЕ в експлуатацію – січень 2022.


Able Grid надаватиме послуги з керування будівництвом та здійснюватиме управління активами на об'єкті, що належить приватній компанії, яка наразі будує низку систем накопичення енергії в масштабах США. З моменту свого заснування у 2016 році, Able Grid фокусується на інвестуванні в громади та ринки, де СНЕ можуть дати довготривалий ефект енергокомпаніям з диверсифікованими портфелями активів для постачання споживачам чистої електроенергії за низькими цінами.


MAP RE/ES – інноваційний провідний інвестор у проєкти ВДЕ з 2005 року, який здійснив пряме фінансування у девелопмент понад 16 тис. МВт вітрових та сонячних генеруючих потужностей, розташованих по всій території США.


Wärtsilä Energy веде перехід до 100% відновлюваної енергетики майбутнього. Ми допомагаємо нашим клієнтам використати потенціал енергетичного переходу шляхом оптимізації їх енергосистем і активів. Наша пропозиція включає високоманеврені електростанції, системи управління енергією та системи накопичення енергії, а також обслуговування, що гарантує високу ефективність та експлуатаційні характеристики на протязі всього життєвого циклу. Wärtsilä має 72 ГВт встановленої потужності електростанцій у 180 країнах світу.442 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page