top of page
  • Finnish Energy Hub

Стрімке зростання частки ВДЕ під час COVID-19, Reuters

Updated: Aug 18, 2020

Пандемія призвела до зменшення обсягу споживання електроенергії і, відповідно, до зниження цін. В результаті в першу чергу скоротився обсяг генерації на викопному паливі, а частка енергії з ВДЕ через це зросла до рівня, що очікувався лише за 5-10 років


Джерело: Reuters


HELSINKI (Reuters) – 21 квітня, 2020 – Фінський розробник технологій для кораблів та електростанцій Wärtsilä (WRT1V.HE) заявив, що спалах коронавірусу призвів до стрімкого зростання частки ВДЕ у виробництві електроенергії в Європі. Згідно з даними, які зібрала і проаналізувала компанія, внаслідок пандемії попит на електроенергію впав по всій Європі.

Такі країни як Німеччина, Іспанія і Велика Британія були змушені тимчасово припинити роботу вугільних станцій, що спричинило стрімке збільшення частки зеленої енергії в загальній структурі генерації.


«Подивіться на Німеччину минулого тижня, де фактично було понад 10 ГВт надлишкового виробництва енергії через те, що досі працювали вугільні станції,.. і країна попросту віддавала ці 10 ГВт сусіднім країнам задарма», - коментує Марко Вірен, очільник енергетичного бізнесу Wärtsilä.


Головний виконавчий директор Wärtsilä Яакко Ескола зазначає, що епідемія винесла на поверхню проблеми, пов’язані з вугільною енергетикою. «Вугільні станції, що виробляють електроенергію, мають постійно працювати на повну потужність з обмеженими можливостями регулювання. На додачу до цього, це найбрудніший, або, скажімо, не найчистіший вид генерації», - сказав Яакко Ескола для Reuters.


Аналіз даних Wärtsilä показав, що вугільна генерація впала на 25,5% в ЄС та Великій Британії за перші три місяці 2020 року порівняно з 2019 роком. Це сталося внаслідок заходів боротьби з COVID-19. Водночас ВДЕ досягли частки у 43%.


Падіння попиту призвело до зниження цін на електроенергію, а ті у свою чергу – підкріплені політикою підтримки ВДЕ – почали витісняти генерацію на викопному паливі. Про це заявили в компанії, спираючись на зібрані дані.


Отже, на момент публікації:

  • В Німеччині частка ВДЕ сягнула 60%, що на 12% більше порівняно з тим самим періодом 10 березня - 10 квітня 2019, а вугільна генерація впала на 44%.

  • У Великій Британії ВДЕ забезпечують 43% генерації, що на 10% більше порівняно з аналогічним періодом 2019 року, вугільна - 35% і газова - 24%.

  • В Іспанії ВДЕ досягли 49%, вугільна генерація впала на 41%. А в Італії сталося найбільше падіння попиту – на 21%.24 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page