• Finnish Energy Hub

Інтеграція ВДЕ в енергосистему: технологічні рішення в Південно-Східній Азії

Ян Андерссон, аналітик з розвитку ринків Wärtsilä Energy, експерт Finnish Energy Hub

У 2018 році Асоціація держав Південно-Східної Азії (ASEAN) взяла на себе зобов’язання до 2025 року забезпечувати 23% потреби в первинній енергії з відновлюваних джерел.

Регіон націлений оптимально використовувати свої багаті ресурси сонця й вітру й по мірі розвитку електромережі та економічного зростання має намір зменшити енергетичну залежність від викопних видів палива.

У відповідь на потребу підтримки надійності електромережі в регіоні й забезпеченні її стабільної роботи компанія Wärtsilä втілюватиме проект системи накопичення енергії потужністю 100 МВт / 100 МВт-годин.

Проект передбачає спорудження накопичувача енергії з системою керування Greensmith GEMS та надбудовою GridSolv для інтеграції об’єкта у мережу. За допомогою машинного навчання й аналітики (історичної та в режимі реального часу) програмне забезпечення Greensmith GEMS контролює накопичувачі, ВДЕ й потужності теплової генерації та визначає, який саме вид генерації потрібний в певний конкретний момент. А рішення GridSolv створене для оптимізації використання систем накопичування у складі мережі і доповнює програмний комплекс GEMS.

Високотехнологічна система накопичення енергії Wärtsilä допомагає операторам енергосистем в різних країнах і регіонах здійснювати перехід до відновлюваних джерел енергії й перетворювати їх на базову потужність.

Та частина електромережі Південно-Східної Азії, роботу якої покриватиме Greensmith GEMS, матиме користь від таких функцій платформи, як регулювання напруги й частоти, підтримка реактивної потужності, створення швидких резервів, оптимізація швидкості зміни навантажень, вирівнювання вихідної потужності ВДЕ й енергетичний арбітраж.

Система керування Greensmith GEMS здатна майже миттєво реагувати на зміни в енергосистемі й таким чином надійно інтегрувати відновлювані джерела енергії, забезпечуючи стійкість та швидкий відгук енергосистеми. Потужний накопичувач допоможе створити частину інфраструктури, необхідної для переходу регіону до безвуглецевої енергосистеми.

На здійснення проекту в Південно-Східній Азії компанія Wärtsilä уклала ЕРС угоду (Engineering, Procurement and Construction contract), що передбачає проектування, постачання й будівництво «під ключ». У цьому регіоні компанія впровадила вже понад 35 проектів EPC загальною потужністю 1500 МВт. А під брендом Greensmith – реалізувала більше 70 проектів систем накопичення енергії в усьому світі.

Wärtsilä веде перехід до 100% відновлюваної енергетики по всьому світу: проектує й будує гнучкі системи для інтеграції відновлюваних джерел енергії, традиційної генерації та накопичувачів енергії. Рішення Wärtsilä надають необхідну гнучкість для інтеграції відновлюваних джерел енергії та забезпечення надійності енергосистеми.

102 views