top of page
 • Finnish Energy Hub

Wärtsilä Energy Transition Lab: як функціонуватиме енергосистема майбутнього

Updated: Jul 27, 2020

 • Унікальний проєкт Wärtsilä Energy Transition Lab, заснований для розуміння впливу COVID-19 на енергосистему, в деталях розкриває, як «поводитиметься» енергосистема в майбутньому.

 • Вільний доступ дає змогу долучитися усім зацікавленим фахівцям.

 • Дані і висновки, отримані за допомогою платформи, вже здобули широке висвітлення у провідних світових та європейських ЗМІ, таких як Financial Times та інших.


Wärtsilä Energy Transition Lab – перша в галузі інформаційна платформа, створена для того, щоб відслідковувати вплив COVID-19 на енергосистему та сприяти енергетичному переходу. Вона збирає та аналізує детальні дані щодо усіх видів генерації, споживання і цін на електроенергію від системних операторів 27 країн ЄС та Великої Британії, а також консолідує дані від об’єднання систем передачі ENTSO-E у зручному форматі.

Платформа по суті запропонувала в реальності модель майбутнього, адже саме в умовах пандемії рекордно зросла частка ВДЕ в енергосистемі. Завдяки зведеній інформації, яку щотижня формують аналітики Wärtsilä, фахівці мають можливість регулярно відслідковувати, які зміни відбуватимуться з традиційними видами генерації по мірі зростання обсягів ВДЕ і як це впливатиме на ціни на електроенергію.

Декілька ключових спостережень і висновків на основі роботи Wärtsilä Energy Transition Lab:

 • Попит на електроенергію у ЄС і Великій Британії ще у квітні знизився на 10%, що є найбільшим падінням з часів Другої Світової Війни.

 • За перший квартал 2020 року на досліджуваній території вугільна генерація впала більш ніж на чверть (25,5%) порівняно з 2019 роком, а частка ВДЕ досягла 43%.

 • Рекордний максимум ВДЕ за період існування платформи на сьогодні складає 55%.

 • Чи не найбільшого «удару» в нових умовах зазнала вугільна генерація. З 10 березня по 10 квітня її обсяг скоротився майже на третину (на 29% порівняно з аналогічним періодом минулого року) і досяг позначки у 12% в сукупній генерації по регіону.

 • У Європі спостерігається безпрецедентне зниження викидів СО2 – на 19,5% (з 10 березня по 10 квітня, порівняно з аналогічним періодом 2019).


Деякі публікації у ЗМІ стосовно змін в енергосистемі внаслідок пандемії можна переглянути за посиланнями: Forbes, “Renewable Energy Way Up During COVID19 Shutdowns” by Dave Keating, Reuters, “Wartsila says share of renewable energy up rapidly amid COVID-19” (no author mentioned), Financial Times, “UK renewables prove a shining success during pandemic” by Leslie Hook.


Wärtsilä Energy Transition Lab – платформа з вільним доступом, створена фінською компанією Wärtsilä, щоб допомогти галузевим фахівцям, урядам та широкій громадськості краще зрозуміти вплив COVID-19 на ринок електроенергії, належним чином проаналізувати, як це впливатиме на склад і функціонування енергосистем у майбутньому, виявити проблемні зони і можливості, на які варто звернути увагу держсектору та інвесторам.


За посиланням на Wärtsilä Energy Transition Lab можна перейти на платформу і переглянути дані як по всіх досліджуваних країнах у сукупності, так і по кожній окремо, а також обрати бажаний часовий проміжок. У разі зацікавленості у даних по певній країні необхідно:

 • навести на країну на карті курсор миші для отримання вікна, що спливає;

 • клікнути лівою кнопкою миші для загального звіту (summary);

 • клікнути правою кнопкою миші та обрати опції «деталізувати-country details» для розгорнутих статистичних даних.

Також глибше ознайомитися з темою можна у публікації «Чому батареї зароблятимуть у 2020 році більше, ніж раніше?» на сайті Finnish Energy Hub, де містяться стаття (укр. мовою) і відеозапис вебінару (англ. мовою) з детальним обговоренням наслідків зростання ВДЕ та економічної складової.123 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page