top of page

Наші експерти

Наші експерти

Ігор Петрик

Директор з розвитку ринків Wärtsilä Energy

у Східній Європі

Ігор Петрик має 25-річний досвід роботи в міжнародних енергетичних компаніях, є експертом та активним прибічником ідей збалансованого розвитку енергетики на базі усвідомленого використання новітніх технологій, зокрема відновлюваних джерел енергії та засобів їх інтеграції в існуючі енергосистеми.

 

З 2011 року працює в корпорації Wärtsilä (Фінляндія), яка є світовим лідером у передових технологіях для морського та енергетичного ринків і сприяє  переходу до 100%-відновлюваної енергетики майбутнього. Впродовж 7 років Ігор займається розробкою стратегій для ринків електроенергетичного обладнання та великими проектами електростанцій, розвиваючи новий напрям смарт-генерації.  Разом з провідними експертами компанії він поширює новітні методи оптимізації енергосистем на основі засобів моделювання. Таким чином Ігор здійснює внесок у створення нових можливостей для сталого розвитку суспільств завдяки смарт-технологіям.

 

Ігор Петрик та компанія Wärtsilä сприяють інформуванню української енергетичної спільноти щодо найновітнішого світового досвіду у технологіях та в сучасних ринкових механізмах.

 

За роки кар’єри Ігор працював на інженерних та керівних посадах в енергетичних компаніях Mobil, BP, THK-BP. Обіймав посаду старшого консультанта у компанії RPS Energy (Велика Британія).

 

За освітою інженер-механік, закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут.

donate

Ян Андерссон

Старший аналітик з розвитку ринків, Wärtsilä Energy

Ян Андерссон є експертом з моделювання енергосистем та техніко-економічного обґрунтування енергетичних проектів. Він досконало володіє методологією та має широкий практичний досвід оптимізації енергосистем через сценарне планування та детальне моделювання за допомогою програмного комплексу PLEXOS.

 

Окремою унікальною сферою його експертизи є дослідження та планування динамічних систем централізованого теплопостачання на базі обладнання когенерації. Його доповіді неодноразово отримували нагороди міжнародних конференцій, таких як Powergen Europe.

 

Ян досліджував енергосистеми Німеччини, Великобританії, Ірландії, України та ін. Його робота активно сприяє поширенню передових методів аналізу для цілей довгострокового планування енергосистем та інтеграції відновлюваних джерел енергії. Результати досліджень допомагають енергетичним компаніям, державним регуляторам та операторам системи передачі визначити потребу у інвестиціях, демонструють цінність тих чи інших технологій, маневреної генерації тощо.

 

Протягом Ян 10 років обіймає різні інженерні та аналітичні посади в компанії Wärtsilä, в даний момент відповідає за експертну та аналітичну підтримку на ринку Європи.

 

У 2008 році отримав ступінь магістра хімічної інженерії в Університеті Åbo Akademi (Фінляндія).

Олег Загнітко

Партнер ЮФ Integrites, адвокат, кандидат юридичних наук

Олег Загнітко спеціалізується на корпоративному фінансуванні, комплаєнсі фінансових інститутів та валютному регулюванні місцевого та міжнародного фінансування. Має великий досвід у супроводі інтересів компаній у галузі енергетики.

 

Серед нещодавніх проектів у царині енергетики – проектне фінансування традиційної та відновлюваної генерації електроенергії, консультації з ліцензування та контрактів з експорту та імпорту електроенергії, випуск боргових цінних паперів групою операторів системи розподілу електроенергії. Під керівництвом Олега розроблено рекомендації регулятору з адаптації до українського законодавства стандартної документації ISDA та ISMA – задля запровадження стандартизованих фінансових інструментів з поставки електричної енергії та природного газу.

 

Перш ніж приєднатися до Integrites, Олег Загнітко був співголовою практики банківського та фінансового права в Gide Loyrette Nouel в Україні (2014-2015) і Beiten Burkhardt (2005-2014). Працював на позиції старшого наукового співробітника Інституту економіко-правових досліджень НАН України та Донецького національного університету (1996-2001).

 

Cеред клієнтів такі компанії, як Wӓrtsilӓ, Alpiq, Energy Financing Team (EFT Group), Dragon Capital, Aptiv, Landesbank Baden-Württenberg, Finance-in-Motion, Green for Growth Fund, European Fund for South Eastern Europe, European Bank for Reconstruction and Development, Landesbank Berlin, KFW, AKA Bank.

 

Олег має низку високих професійних відзнак. Зокрема, тільки останнім часом він визнаний серед найкращих юристів у сфері банківського та фінансового права (The Ukrainian Law Firms. A Handbook for Foreign Clients 2018; Best Lawyers 2019) та одним з найкращих партнерів Integrites (за версією видавництва Chambers Global 2018, 2017).

Олексій Хабатюк

Заступник начальника департаменту

енергоефективності НАК «Нафтогаз України»

 

Олексій Хабатюк – експерт із багаторічним досвідом роботи з інвентаризації та розробки проектів зниження викидів парникових газів, за напрямами енергоефективності та відновлюваної енергетики.

 

З 2016 року на посаді заступника начальника департаменту енергоефективності НАК «Нафтогаз України» займається розробкою корпоративної політики з енергоефективності, впровадженням системи енергетичного менедженту та проектів в сфері відновлюваних джерел енергії.

За 20 років роботи в енергетичній сфері Олексій займався науково-дослідною та проектною діяльністю, працював в органах державної влади, а також обіймав керівні та ключові посади у профільних проектах, які реалізовувалися за підтримки Європейської комісії, UNDP, USAID, Уряду Королівства Норвегія.

 

За освітою теплофізик, закінчив Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського».

O.Diachuk3x4-H.jpg

Олександр Дячук

Провідний науковий співробітник Сектору прогнозування розвитку ПЕК Інституту економіки та прогнозування НАНУ, кандидат технічних наук

 

Олександр Дячук має понад 13 р. досвіду у сфері енергетичного моделювання та стратегічних досліджень, а також більше 9 р. міжнародного досвіду в оцінці та аналізі потенціалу і цілей підвищення енергоефективності, використання ВДЕ та скорочення викидів парникових газів.

Серед проектів – активна участь у процесі розробки національних документів, таких як Стратегія низьковуглецевого розвитку України до 2050 року, Національно-визначений внесок України, Національний план дій з енергоефективності до 2020 р., Нова Енергетична стратегія України до 2020 р., проект Енергетичної стратегії України на період до 2035 року. 

 

Олександр один з розробників моделі енергосистеми TIMES‑Україна, а з 2009 р. проектний експерт USAID, EuropAID (TACIS), UNDP, UNECE, EBRD, IAEA, Energy Community, DEA та інших організацій. 

У 2005 році отримав диплом магістра математики у Кам'янець-Подільському національному університеті ім. Івана Огієнка, у 2008 році здобув ступінь кандидата технічних наук в Інституті проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за роботу у сфері математичного моделювання динамічних об’єктів, а у 2014 році став старшим науковим співробітником за спеціальністю «Математичні методи, моделі та інформаційні технології в економіці».

Він автор більш ніж 100 наукових праць і Стипендіат Премії НАНУ (2012–2014 рр.) та Президента України (2016–2018 рр.) для молодих вчених.

Нік Турчак

Технічний консультант з систем гнучкості та зберігання енергії, ValueStack
Амстердам, Нідерланди

 

Нік має 7 років досвіду в проектах когенерації, енергоефективності, розподілених сонячних електростанцій, систем накопичення та "розумної" зарядки электромобілів. Працював на ринках США, Африки та Європи, моделюючи та впроваджуючи мікромережі малих та середніх розмірів.

Серед проектів:

- Технічне і проектне супроводження системи оптимізації споживання енергії для компусу колледжу з 3 МВт СЕС та 2 МВт*год проточних батарей та інтеграцією системи кондиціонування з можливістю накопичення теплової енергії (ice storage tanks).
- Агрегація 1500 приватних зарядних пристроїх змінного струму для роботи на ринку на добу наперед.
- Модульна система резервного живлення на базі системи накопичення з інтеграцією з СЕС та малими дизельними генераторами для країн Західної Африки.
- Комплексний розрахунок та техніко-економічне обгрунтування інтеграції систем накопичення на великих об`єктах ВДЕ ОЕС України.
- Розробка проекту інтеграції 10 МВт / 4 МВт*год проекту накопичення на ВЕС 80 МВт для участі в ринку допоміжних послуг PJM Interconnection.

У 2005 році отримав диплом магістра телекомунікаційних систем Національного Авіаційного Університету (м. Київ), у 2013 році здобув диплом магістра керування сталим розвитком (sustainability management) Колумбійського Університету (м. Нью-Йорк), а також сертифікат з інженерії вітрових електростанцій від Датського Технічного Універсистету (DTU). Автор 12 галузевих публікацій, провів 5 вебінарів на теми керування попитом (Demand Response), інтеграції ВДЕ та систем накопичення.

LABA00047_edited_edited_edited.jpg
Ya Petrov 008_1.jpg

Ярослав Петров

Партнер ЮФ "Астерс", співкерівник практики енергетики, природних ресурсів та будівництва

 

Ярослав Петров має понад 10 років досвіду консультування з питань енергетичного права (нафта та газ, електроенергетика, відновлювана енергія, енергоефективність) та вирішення спорів (міжнародний арбітраж).

Його досвід  в енергетичному секторі охоплює, з-поміж іншого: консультування інвесторів щодо правового режиму для реалізації проєктів у сфері відновлюваної енергетики, зокрема отримання «зеленого» тарифу, та енергоефективності, виробництва енергії з твердих побутових відходів в Україні; проведення юридичних аудитів компаній, які працюють у сфері відновлюваної енергетики; надання консультацій міжнародним трейдерам щодо експорту та імпорту електроенергії; надання консультацій міжнародним трейдерам щодо імпорту природного газу, створення бізнесу в Україні, ліцензування; надання консультацій щодо застосування контрактів EFET з метою постачання природного газу в Україну; проведення юридичних аудитів нафтогазових компаній; консультування іноземних інвесторів з питань правового режиму розвідки і видобутку нафти та газу в Україні, а також ліцензування, оподаткування, ціноутворення, аналіз можливостей для інвестування тощо; надання консультацій щодо підготовки, узгодження між сторонами та підписання Угод про розподіл вуглеводнів, тощо.

Ярослав є учасником панелі експертів Енергетичного Співтовариства; співголовою Комітету з відновлюваної енергії Американської торгової палати; членом Української вітроенергетичної асоціації.

Досвід пана Петрова в галузі енергетики визнаний рейтинговими дослідженнями Chambers Europe, The Legal 500: EMEA, Who's Who Legal та Ukrainian Law Firm. A Handbook for Foreign Clients.

bottom of page